video victorie de aur pentru fc hermannstadt la mediaș. ne apropiem de play off

Echipa lui Vasile Miriuță s-a impus sâmbătă seară cu 0-2 în meciul jucat în deplasare în derbiului județului Sibiu din liga 1. Tătar și Stoica au adus victoria obținută în fieful lui Gaz Metan.

Sibiul a jucat perfect în fața Mediașului. Dâlbea & co au avut o sete mare de răzbunare a înfrângerii din tur, iar asta s-a văzut și în joc. Gazul a evoluat apatic și nu a putut să străpungă apărarea Hermannstad-ului.
Primul gol a venit în minutul 33 când Tătar a împins mingea în poartă din cădere în minutul 33.
După pauză tot Sibiul a reușit să înscrie. Stoica a marcat pentru 0-2 imediat după pauză.
Sibiul face 25 de puncte și speră să prindă play-off-ul. Mediașul are 28 de puncte și e în pericol să nu prindă primele șase locuri.