video fc hermannstadt - fcsb, scor final 1-3. sibiul e la pământ!

Aproximativ 1.500 de spectatori au asistat la meciul de duminică seară de la Tg. Mureș. Sibiul a deschis scorul în minutul 24. FC SB a întors rezultatul prin Tănase (41 & 66) și Gnohere (57).

UPDATE 9 – Se termină 1-3
FCSB învinge și administrează Sibiului a cincea înfrângere consecutivă în liga 1. FC Hermannstadt este pe penultimul loc și joacă etapa viitoare la Craiova.

UPDATE 8 – Gool FCSB!
Moruțan dă o pasă senzațională lui Tănase, care îl driblează scurt pe Căbuz și marchează din nou. 1-3, minutul 66.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=AGTVTLWKv5w” splash=”https://i.ytimg.com/vi/AGTVTLWKv5w/maxresdefault.jpg” caption=”Tanase rateaza (66) si apoi marcheaza (67) Hermannstadt – FCSB 1-3 Liga 1 Etapa 10″]
UPDATE 7 – Gool FCSB
Echipa lui Dică înscrie la prima ocazie din repriza secundă. Gnohere înscrie cu un șut plasat din 15 metri în minutul 57.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=uZdL4hJdSPk” splash=”https://i.ytimg.com/vi/uZdL4hJdSPk/sddefault.jpg” caption=”Gol Gnohere (min 55) si Hermannstadt – FCSB 1-2 Liga 1 Etapa 10″]
UPDATE 6 – Sibiul domină jocul
FC Hermannstadt a revenit mai curajoasă de la vestiare. Echipa lui Pelici și-a creat două ocazii în primele cinci minute ale mitanului secund.

UPDATE 5 – Egalitate la pauză
Prima repriză se termină cu scorul de 1-1.

UPDATE 4 – Gol FCSB. Tănase înscrie
Tănase șutează cu exteriorul din 14 metri, iar mingea deviată de un fundaș sibian îl derutează pe Căbuz, balonul ajungând în poartă (minutul 40).
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=RTP42nFTvCM” splash=”https://i.ytimg.com/vi/RTP42nFTvCM/maxresdefault.jpg” caption=”Gol Tanase in minutul 40, Hermannstadt – FCSB 1-1 Liga 1 Etapa 10″]
UPDATE 3 – Gol anulat pentru Sibiu
Dâlbea mai înscrie odată în minutul 37, dar arbitrul anulează golul pentru offside. Ilja Antonov (Hermannstadt) a fost avertizat cu cartonaș galben.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=zOyX29OKtr0″ splash=”https://i.ytimg.com/vi/zOyX29OKtr0/maxresdefault.jpg” caption=”Gol anulat lui Dilbea (35). A fost offside? Hermannstadt – FCSB Liga 1 Etapa 10″]
UPDATE 2 – Goool Sibiu
Dâlbea pune latul la o minge respinsă în lateral de Bălgrădean și deschide scorul. FC Hermannstadt conduce din minutul 24.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=y2ayf4-s7XI” splash=”https://i.ytimg.com/vi/y2ayf4-s7XI/maxresdefault.jpg” caption=”Dilbea deschide scorul in min 25: Hermannstadt – FCSB 1-0 / Liga 1 Etapa 10″]
UPDATE 1
Denis Man pătrunde pe stânga, dar șutul său din unghi este parat de Căbuz.

Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, Stoica, Tătar – Dîlbea, Antonov – Petrescu, Chalkiadakis, N’Kololo – Blănaru
Rezerve: Began, C. Pârvulescu, Rusu, Tsoumou, Abdurahimi, Serediuc, Dandea

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic (cpt), J. Morais, Al. Stan – Nedelcu, Ov. Popescu – Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: Vlad, L. Filip, Moruțan, Rusescu, M. Roman, Zlatinski, Teixeira

Stadion: Transil (Târgu Mureş – Mureş)
Arbitru: George Rădulescu (București) / Asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca) / Rezervă: Ionuț Coza (Cernica)