cupa româniei - victorie și calificare pentru fc hermannstadt
FOTO - FC Hermannstadt / Facebook

Echipa pregătită de Alex Pelici s-a impus miercuri după amiază în meciul disputat în Cupa României, cu Academica Clinceni.

Balon de oxigen pentru Pelici & Co. Echipa sibiană a învins cu 2-0 pe Academica, în partida disputată la Clincenci. Tsoumou a deschis scorul în minutul 55, iar Petrișor Petrescu l-a majorat în minutul 66. În urma acestei victorii FC Hermannstadt s-a calificat în optimile Cupei României.

„Nu a fost deloc un meci ușor. Am întâlnit o echipă cu jucători tineri şi ambiţioşi. Este important că ne-am calificat. Este un rezultat bun. Îi felicit pe jucători pentru această victorie”, a declarat antrenorul principal Alex Pelici.

Cu această ocazie, la FC Hermannstadt a debutat Abdulrahimi Besart, fotbalist transferat săptămâna trecută.
Pentru sibieni urmează acum meciul din campionat cu FC SB, partida având loc duminică de la ora 21.00, la Tg. Mureș.