video înfrângere nemeritată cu cfr. criza de la fc hermannstadt continuă

CFR Cluj a învins Sibiul în partida jucată sâmbătă după amiază la Tg. Mureș. Oaspeții au marcat la singurul șut trimis pe poarta lui Căbuz.

FC Hermannstadt a avut o evoluție bună în meciul contra campioanei CFR. Echipa lui Pelici a dominat meciul în mare parte și a ratat mai multe ocazii de gol. Cea mai mare a fost pe final de primă repriză, dar N’Kololo a trimis din 5 metri pe direcția portarului oaspeților.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=lk7StDDVfiw” splash=”https://i.ytimg.com/vi/lk7StDDVfiw/maxresdefault.jpg” caption=”FC Hermannstadt – CFR Cluj – Ocazie uriasa pentru Hermannstadt!”]
În partea a II-a tot Hermannstadt a început mai bine și a avut inițiativa. Contrar cursului jocului, CFR-ul a marcat singurul gol al meciului prin ’’vulpoiul’’ Țucudean. Sibienii nu au mai avut puterea să revină și au înregistrat cea de a patra înfrângere consecutivă. Urmează acum un alt meci greu, cel cu FCSB. Sibiul are șapte puncte acumulate după nouă etape.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=-xkCQwBOyzc” splash=”https://i.ytimg.com/vi/-xkCQwBOyzc/maxresdefault.jpg” caption=”FC Hermannstadt – CFR Cluj – 0 – 1 – Tucudean deschide scorul in minutul 69!”]
Echipele de start
FC Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, I. Stoica, Tătar – Dâlbea (cp), Antonov – Serediuc, Nkololo, Chalkiadakis – Tsoumou
Rezerve: R. Began – B. Rusu, I. Petrescu, C. Pamfile, Blănaru, Ali Vega, Dandea
Antrenor: Alexandru Pelici

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokovic, Males, Moutinho – Omrani, Țucudean, Păun
Rezerve: Jesus Fernandez – Hoban, Mureșan, Ioniță, Mailat, Costache, Tambe
Antrenor: Toni Conceicao