live video foto: dinamo - fc hermannstadt , 2-1. dinamo marchează golul victoriei în prelungiri!

Sibiul pierde în prelungiri meciul cu Dinamo. FC Hermannstadt a fost învinsă cu 2-1.

UPDATE 10 – Se termină 2-1
Dinamo marchează în prelungiri prin Pesic. În minutul 90 a ieșit Herghelegiu și a intrat Vega.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=oQyMCHIJn5o” splash=”https://i.ytimg.com/vi/oQyMCHIJn5o/maxresdefault.jpg” caption=”Gol Ivan Pesici in ultimul minut! Dinamo – FC Hermannstadt 2-1 – Liga 1 – Etapa 6″]
UPDATE 8 – Rusu lasă locul lui Blănaru
Încă o schimbare la FC Hermannstadt. Iese Rusu și intră Blănaru, în minutul 80. Sibiul a mai echilibrat jocul.

FOTO – gsp.ro

UPDATE 7 – Prima schimbare la Sibiu
Ionuț Petrescu intră în locul lui Jordan N’Kololo. Dinamo domină jocul după eliminarea lui Tsoumou. S-a anunțat și numărul de spectatori: 1887.

UPDATE 6 – Cartonaș roșu pentru Tsoumou
Atacantul lui FC Hermannstadt primește al doilea galben și este eliminat în minutul 55.

UPDATE 5 – Gooool Sibiu!!
FC Hermannstadt egalează la două minute după pauză.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=4UuGakIbM6Q” splash=”https://i.ytimg.com/vi/4UuGakIbM6Q/maxresdefault.jpg” caption=”N’kololo aduce egalarea pentru Hermannstadt, in meciul cu Dinamo”]
N’Kololo prinde un șut de zile mari și marchează și scorul este 1-1!

UPDATE 4
Herghelegiu a avut o ocazie importantă în minutul 42. Dinamo conduce la pauză cu 1-0.

UPDATE 3 – Ocazii mari de gol pentru Dinamo
Sergiu Popovici a trimis în bară de la 10 metri lateral dreapta. Sibiul a replicat timid prin Bogdan Rusu.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=iHaCE1TBTMc” splash=”https://i.ytimg.com/vi/iHaCE1TBTMc/maxresdefault.jpg” caption=”Sergiu Popovici trimite balonul in bara! Dinamo – FC Hermannstadt – Liga 1 – Etapa 6″]

UPDATE 2 – Dinamo domină jocul
Sibiul nu și-a creeat în primele 19 minute nici o ocazie de gol. În minutul 14 Sergiu Hanca a ratat o ocazie mare de a înscrie. Mingea a lovit bara! Scorul este tot 1-0 pentru Dinamo.live video foto: dinamo - fc hermannstadt , 2-1. dinamo marchează golul victoriei în prelungiri!

UPDATE 1 – GOL Dinamo!
A început meciul. Sunt aproximativ 800-1.000 de spectatori la partidă. Sibiul joacă în negru. Dinamo deschide scorul în minutul cinci. Salomao înscrie cu un șut la colțul lung din interiorul careului de 16 metri. Sibiul are o galerie de aproximativ 30 de suporteri.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=nKQ3cb170WI” splash=”https://i.ytimg.com/vi/nKQ3cb170WI/maxresdefault.jpg” caption=”Diogo Salomao deschide scorul! Dinamo – FC Hermannstadt 1-0! Liga1 – Etapa 6″]

ȘTIREA INIȚIALĂ
Bratu îl va folosi în locul lui Mahlangu pe Sergiu Popovici, iar în locul fundașului stânga va juca Grigore. De partea cealaltă, FC Hermannstadt este pe poziția a 5-a, cu 7 puncte.live video foto: dinamo - fc hermannstadt , 2-1. dinamo marchează golul victoriei în prelungiri!
Cu 5 minute înainte de începerea meciului în tribune sunt foarte puțini spectatori, aproximativ 500!.

Echipele de start:
Dinamo: Penedo – Delorge, M. Popescu, Katsikas, R. Grigore – D. Nistor (cpt), Gomelt, Sg. Popovici – Hanca, D. Popa, Salomao
Rezerve: Muțiu – Sorescu, Pesic, D. Ciobotariu, Vl. Olteanu, Axente, Moldoveanu
Antrenor: Florin Bratu

FC Hermannstadt: Căbuz – Al. Coman, Dandea, Mijuskovici, Tătar – Antonov, Dîlbea (cpt) – Herghelegiu, Gh. Rusu, Nkololo – Tsoumou
Rezerve: Began – Pamfile, I. Stoica, I. Petrescu, Curtean, Ali Vega, Blănaru
Antrenor: Alexandru Pelici

Arbitru central: Andrei Chivulete (București) / Asistenți: Valentin Avram (București) și Gabriel Stroe (Pitești) / Rezervă: Andrei Antonie (București) / Observator: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea)