video - mega victorie pentru fc hermannstadt. 4-0 cu fc voluntari și urcă pe locul patru!

FC Hermannstadt a reușit o evoluție extraordinară în meciul de luni seară cu FC Voluntari. Jucătorii lui Alex Pelici s-au impus cu 4-0 în fața ilfovenilor în partida disputată la Tg. Mureș.

Atitudine pe care vrem să o vedem mereu. Asta au avut jucătorii lui Alex Pelici în partida de luni cu FC Voluntari. Dâlbea & Co au intrat pe teren montați să ia cele trei puncte puse în joc și au reușit să facă acest lucru în stil de echipă cu pretenții în liga 1. Sibiul a deschis scorul normal după cum decurgea jocul. Tsoumou a recuperat o minge în careul advers și a marcat cu un șut la colțul scurt, în minutul 29.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=7gLK2LAlVEo” splash=”https://i.ytimg.com/vi/7gLK2LAlVEo/maxresdefault.jpg” caption=”Tsoumou a dat golul de 1-0 in min. 29 FC Hermannstadt – FC Voluntari”]
Tot el a făcut 2-0, cinci minute mai târziul, când a pus bine latul la o minge centrată în mijlocul careului mare.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=2UOh__hXY4s” splash=”https://i.ytimg.com/vi/2UOh__hXY4s/maxresdefault.jpg” caption=”Tsoumou a marcat golul de 2-0 in min 34 / FC Hermannstadt – FC Voluntari”]
S-a făcut 3-0 în minutul 38, Tătar reușind o bijuterie de gol, din lovitură liberă.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=JDfOY9yyaaA” splash=”https://i.ytimg.com/vi/JDfOY9yyaaA/maxresdefault.jpg” caption=”Gol superb Tatar, min 38, din lovitura/ FC Hermannstadt – FC Voluntari 3-0″]
După pauză oaspeții au rămas în 10 oameni, după ce Drăghia a luat cartonaș roșu, portarul ilfovean făcând fault la Tsoumou, scăpat spre gol. Petrișor Petrescu a făcut 4-0 dintr-o centrare a lui Rusu, în minutul 68.
[fvplayer src=”http://youtube.com/watch?v=S9EuH9fcjPo” splash=”https://i.ytimg.com/vi/S9EuH9fcjPo/maxresdefault.jpg” caption=”Gol marcat de Petrisor Petrescu! FC Hermannstadt – FC Voluntari 4-0 – Liga 1 – Etapa 5″]
Grație acestei victorii FC Hermannstadt urcă pe locul patru în clasamentul ligii 1, dar etapa viitoare are o misiune dificilă.

Jucăm în deplasare la Dinamo, meciul urmând să se dispute sâmbătă, 25 august, de la ora 21.00.video - mega victorie pentru fc hermannstadt. 4-0 cu fc voluntari și urcă pe locul patru!

FC Hermannstadt – FC Voluntari 4-0
Au marcat: Tsoumou ’29, ’34, Tătar ’38, P. Petrescu ’68