păltiniș rășinari ratează dramatic promovarea în liga 3

Echipa campioană a ligii a IV-a din județul Sibiu, a ratat sâmbătă promovarea în eșalonul superior. Rășinărenii au învins cu 3-1, dar oaspeții de la ACS MSE Tg. Mureș acced în liga 3.

Păltiniș Rășinari trebuia să recupereze handicapul de două goluri după ce în tur a cedat cu 0-2 la Tg Mureș și a fost la un pas să reușească acest lucru. Echipa sibiană a avut o primă repriză perfectă. Rășinărenii au deschis scorul în minutul 28 prin Coțofan, iar în minutul 43, tabela arăta deja 2-0.
După pauză sibienii au continuat să atace buturile oaspeților, dar golul a picat în poarta echipei gazdă. Mureșenii au redus din diferență în minutul 78 prin German. Rășinari a avut forța să mai înscrie odată prin Chirilă în minutul 85, dar nu a fost îndeajuns. Mureșul promovează grație golul marcat în deplasare. foto: sbsport.ro