înfrângere în primul meci cu clujul - gazdele au întors meciul pe final

Sibiul a cedat în prima partidă din finala mică cu cei de la U Cluj. Gazdele au întors partida pe final și s-au impus cu 94-89 (20-31, 25-17, 23-19, 26-22). Următorul meci este miercuri la Sibiu.

CSU nu a reușit să câștige primul meci al finalei mici cu Clujul. Echipa lui Dan Fleșeriu a început bine partida și a făcut un prim sfert perfect, la capătul căruia conducerea cu 20-31. Din păcate clujenii și-au revenit și au recuperat punct după punct pe tabelă. În sfertul trei au reușit chiar să și treacă la conducere. Sfertul patru a fost dominat tot de echipa lui Silvășan și s-a terminat 94-89 pentru clujeni, care conduc acum cu 1-0 la scorul general. Următorul meci este miercuri seară la Sibiu, în sala Transilvania, iar CSU nu are decât varianta victoriei pentru a juca mai apoi meciul decisiv miercurea viitoare tot la Cluj Napoca.