video mediașul dă lovitura la voluntari. gazul a învins cu doi eliminați

Mediașul lui Cristi Pustai a reușit în sfârșit să lege două victorii consecutive în actualul sezon din liga 1. Medieșenii au bătut la Voluntari, după ce au fost eliminați doi jucători.

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Ligii I, la care au fost eliminaţi trei jucători, doi de la oaspeţi şi unul de la gazde, anunță News. Au marcat Cernat ’88 (penalti) pentru Voluntari, respectiv Fernandes ’71 şi Rondon ’80 pentru oaspeţi.
În minutul 17, de la FC Voluntari a fost eliminat Adrian Bălan pentru o intrare dură la un adversar.
În minutele 55 şi 60, au fost eliminaţi şi doi jucători de la Gaz Metan, Marius Constantin şi Darius Olaru, pentru cumul de cartonaşe.

FC Voluntari:
Mincă – Pleaşcă, Balaur, L. Cazan, Bucurică – L. Marinescu (Sânmărtean ’73), C. Lazăr – Căpăţînă, P. Ivanovici (Cernat ’81), Pîrcălabu – Ad. Bălan. Antrenor: Claudiu Niculescu

Gaz Metan Mediaş:
Greab – V. Creţu, M. Constantin, Fytanidis, Sg. Popovici – I. Cristea, Rosado (Neagu ’65) – Joao Diogo (Buşu ’88), Olaru, P. Pârvulescu – Rondon. Antrenor: Cristian Pustai

Cartonaşe galbene: Marinescu ’15, Pîrcălabu ’33, Balaur ’41 / M. Constantin ’33, ’55, Pârvulescu ‘45+1, Olaru ’48, ’60, Creţu ’74, Rondon ‘90+2
Cartonaşe roşii: Adrian Bălan ’17 / Marius Constantin ’55, Darius Olaru ‘69
Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru (central) – Daniel Hulubei, Andrei Constantinescu (asistenţi) – George Rădulescu (rezervă). foto: gsp.ro