live video & text - fc hermannstadt umilește pe fcsb . sibiul a bătut cu 3-0!

Cel mai probabil meciul amânat miercuri seară se va juca joi de la ora 14.00. Gazonul a fost complet curățat de gheață și zăpadă, vremea e bună pentru fotbal, așa că partida din sferturile Cupei României poate să se desfășoare. Vom fi live-video de la fața locului pe pagina noastră de Facebook.

FINAL de meci. Victorie pentru Sibiu!
FC Hermannstadt se impune cu 3-0 și merge în semifinale!

CARTONAȘ ROȘU – Eliminare la FCSB
Ovidiu Popescu primește al doilea cartonaș galben în minutul 75 și este eliminat. FCSB rămâne în 10 oameni.

GOOOOOL FC HERMANNSTADT! 3-0, minutul 63!
Bogdan Rusu duce scorul la 3-0 în minutul 63, cu o lovitură de cap imparabilă din șase metri.live video & text - fc hermannstadt umilește pe fcsb . sibiul a bătut cu 3-0!

UPDATE – Ocazie mare pentru Hermasnnstadt
Tătar trage plasat în minutul 55, la colțul din stânga lui Bălgrădean, dar portarul echipei vicecampioane respinge în ultima clipă.

Repriza a II-a, meciul s-a reluat la 15.03
Sibiul rămâne cu inițiativa. Echipa lui Pelici atacă în continuare. La FCSB a ieșit Nedelcu și a intrat Gnohere. Bălasa a luat cartonașul galben în minutul 53.

UPDATE – 2-0 la pauză
FCSB a avut primele ocazii pe final de primă repriză. Sibiul s-a apărat bine și la pauza mare scorul este 2-0 pentru FC Hermannstadt!

Minutul 34. Decizie controversată
Arbitrul Popa indică punctul cu var, pentru un presupus henț în careul Sibiului. Intervine tușierul și decizia se schimbă.

UPDATE GOOOOOOOL FC HERMANNSTANDT! MINUTUL 29!
Ștefan Blănaru îl învinge pentru a doua oară pe Bălgrădean și Sibiul conduce cu 2-0!

UPDATE – Nici o ocazie pentru FCSB
Sibiul domină jocul. Până în minutul 20 vicecampioana României nu a avut nici o ocazie de gol. FC Hermannstadt joacă bine.

UPDATE – Gooooool fc Hermanstandt!
Bogdan Rusu deschide scorul în minutul 10 cu un șut plasat la colțul lung! 1-0 pentru Sibiu!

UPDATE (ora 14.01) A început meciul
Sunt peste 8.000 de oameni în tribune și numărul lor crește.
UPDATE (ORA 13.55) – Cele două echipe intră pe teren
Jucătorii celor două echipe intră pe gazon. live video & text - fc hermannstadt umilește pe fcsb . sibiul a bătut cu 3-0!Iată echipele de start:
AFC Hermannstadt: Cabuz – A. Coman, Pîrvulescu, Ionuţ Stoica, Tătar – Danci, Dîlbea – Petrescu, Blănaru, Hergheligiu – Rusu
Rezerve: Bauman, Crişan, Neagu, Lupu, Târnovan, Boboc, Stancu
Antrenor: Alexandru Pelici

FCSB: Bălgrădean – Bălașa, A. Jorge, Larie, Filip – Ov. Popescu, Nedelcu – Man, Budescu, Fl. Coman – Fl. Tănase
Rezerve: A. Vlad, Gnohere, Ianis Stoica, Horsia, Cană, Dinu, R. Ion
Antrenor: Nicolae Dică

UPDATE (ORA 13.48) – Gazon curat, meciul se joacă
Arbitrii și-au dat accordul pentru disputarea meciului. Sunt peste 8.000 de oameni prezenți la meci.

ȘTIREA INIȚIALĂ
Nu mai sunt motive care să împiedice desfășurarea meciului de joi de la ora 14.00. Clubul sibian a anunțat că porțile stadionului s-au deschis de la ora 12.00 pentru suporteri, așa că toți cei care și-au cumpărat bilete și aseară au tremurat de frig și au plecat acasă supărați, pot să revină la Municipal pentru a vedea meciul dintre FC Hermannstadt și FCSB.
Accesul se va face în baza biletelor de ieri, chiar și rupte, iar pentru restul locurilor libere accesul se va face gratuit, conform anunțului făcut de clubul sibian.

CLICK AICI PENTRU VIDEO LIVE – JOI DUPĂ ORA 13.00

Gazon curățat de zăpadă
S-a lucrat aproape non-stop pentru ca terenul să fie curățat de gheață și zăpadă și arbitrii să nu mai aibă motive să amâne meciul. Surse de încredere au explicat pentru oradesibiu.ro că s-a apelat la aducerea unor utilaje cu perii de la Șelimbăr pentru ca gheața să fie îndepărtată.
VEDEȚI AICI MAI MULTE FOTO ȘI VIDEO CU GAZONUL CURĂȚAT
La ora 10.00 operațiunea s-a finalizat și gazonul este complet curățat de gheață și zăpadă. În aceste condiții meciul se va disputa conform reprogramării, respectiv cu începere de la ora 14.00. Foto: FC Hermannstadt – Facebook.