victorie în amicalul de la timișoara. fc hermannstadt s-a impus în fața celor de la ripensia

Miercuri, 19 iulie 2017, pe terenul din Ciarda Roșie s-a disputat returul amicalul dintre FC Ripensia Timișoara și FC Hermannstadt. Formația sibiană s-a impus cu scorul de 1 -3 în partida retur a acestui amical.

În partida disputată pe stadionul ”Municipal” din Sibiu, elevii lui Alex Pelici s-au impus cu scorul de 3 – 1.

Start al partidei foarte echilibrat la Timișoara, însă FC Ripensia a deschis scorul încă din minutul 17, dintr-un penalty, prin Florin Nanu. Înaintea de finalul primei reprize FC Hermannstadt reduce din diferență după un golul lui Tătar de la aproximativ 20 de metri, în minutul 43. În repriza secundă, FC Hermannstadt marcheză pentru 2-1 în minutul 59 prin Stoica. În mintutul 65, elevii lui Alex Pelici machează din nou după un gol marcat după o gafă a apărării celor de la Ripensia Timișoara, prin golul lui Crișan.