csm politehnica iași a pierdut la mediaș în ultimul minut | gaz metan urcă până pe poziția a 3-a în clasament

2015_05_23_0_1_update-gaz-metan-victorie-extrem-de-importanta-cu-concordia-galerie-foto_75090În cadrul etapei cu numărul 15 al Ligii întâi, Gaz Metan Mediaș a jucat pe teren propriu vineri, 4 noiembrie, împotriva formației pregătite de către Eugen Neagoe, CSM Politehnica Iași.Alb-negrii au reușit să se impună cu scorul de 2-1 la Mediaș după un meci destul de echilibrat.

În prima repiză, cele două echipe au jucat un fotbal echilibrat.Gazul lui Pustai a avut câteva ocazii mari la poarta lui Caparco, însă goalkeeper-ul celor de la CSMS Iași a fost pe post.În repriza secundă, după doar câteva minute de la reluare jocului, moldovenii au deschis scorul prin Marius Ovidiu Mihalache.Mediașul a avut un gol anulat în minutul 58 când arbitrul asistent a considerat ofside.Mircea Axente a adus egalarea în minutul 74 după ce un jucător al celor de la CSMS Iași a ratat săritura.Gruparea de pe malul Târnavei Mari, turează motoarele la maxim, iar în ultimul minut de joc Trtovac închide tabela, iar scorul final 2-1.