clasare de excepție pentru o elevă din județul sibiu la olimpiada națională a sportului şcolar

Performanțe frumoase pentru elevii sibieni la Olimpiada Națională a Sportului Şcolar. Eleva Baltag Denisa s-a clasat pe locul III repetând performanţa de anul trecut.

image

În perioada 18-20.03 2016 s-a desfăşurat la Brăneşti,  judeţul Ilfov, faza finală a competiţiei de tenis de masă din cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar, nivel liceal, la care judeţul nostru a fost reprezentat de campionii judeţeni la fete şi băieţi.
La fete Sibiul a fost reprezentat de eleva Baltag Denisa de la Liceul Tehnologic “Scoala Naţională de Gaz”  Mediaş, iar la băieţi de Nechita Alexandru de la Colegiul Tehnic”Augustus Treboniu Laurian” Agnita.
La finalul întrecerii sportive eleva Baltag Denisa s-a clasat pe locul III repetând performanţa de anul trecut, iar la băieţi, elevul Nechita Alexandru s-a clasat în primele 20 de locuri.