mediașul o ia la vale în liga 2. încă o umilință pentru gaz metan!

fotbal_46783500Gaz Metan ajunge la a doua înfrângere consecutivă în liga secundă. Formația pregătită de Leo Grozavu a pierdut în deplasare scor 2-1 în fața formației Șoimii Pâncota. Scorul a fost deschis în minutul 29 de către Pirtea a înscris din 17 metrii, iar Pâncota și-a majorat rapid avantajul după ce în minutul 42 a înscris și fostul atacant al Craiovei, Dragalina. Singurul gol al formației din Mediaș a fost înscris cu doar 2 minute înainte de final când Vitinho a înscris din 4 metrii.

Formațiile de start

Şoimii: Cr. Irimia – Dan, Pascariu, Dubeştean, Siminic – Pavel, Fuchs – Leucuţa, Issa, Pirtea – Dragalina
Rezervă: Sălăjan – Doda, Farcaş, Traore, Gîlcă, Cuedan, A. Mihai
Antrenor: Ionuţ Popa

Gaz Metan: Botoşer – Buziuc, Elton De Oliveria, Muth, Buzean – Cristea, M. Stancu – Al. Munteanu, Figliomeni, Olaru – Romeo

ARBITRII

Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca); Asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud) şi Iulius-Radu Timar (Harghita)

În urma acestei înfrângeri, Gaz Metan a coborât pe locul 6 iar în etapa viitoare, Gaz Metan primește vizita ”șepcilor roșii” de la U Cluj. Meciul se joacă sâmbătă începând de la ora 15:00 și este transmis în direct de Digi Sport 1.