mediașul la 3 puncte de locul 1. victorie la oradea!

fotbal21-600x398Gaz Metan Mediaș a reușit să învingă scor 1-0 formația orădeană FC Bihor. Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 82 de către Roberto Romeo. Așadar în urma acestei victorii, formația antrenată de Leo Grozavu „urcă” pe locul 3 al ligii secunde.

Formațiile de start

Gaz Metan: Greab – Stancu, Vişa, Abrudan, Trif – Bic, Cristea, Băjenaru – Roberto Romeo, Figliomeni, Llullaku

FC Bihor: Kiraly – Remeş, Mintaş, Chira, Lorincy – Coroian, Haş, Ember – Andor, Trabalka, Şulea

CENTRAL –  Dorian Micloşină (Reşiţa)

ASISTENȚI – Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca) şi Casian Băla (Arad).

În etapa viitoare Gaz Metan evoluează pe teren propriu în fața formației Chindia Târgoviște iar meciul se joacă miercuri începând de la ora 18:00 fiind transmis de Digi Sport. Antrenorul Leo Grozavu va urmării meciul cu formația Târgovișteană din tribună după ce a fost eliminat cu 5 minute înainte de finalul partidei de la Oradea.