gaziștii în revenire. a doua victorie consecutivă pentru formația lui grozavu

minge-1444936983Gaz Metan Mediaș a reușit să ”bifeze” a doua victorie consecutivă. După ce în etapa trecută formația antrenată de Leo Grozavu a câștigat scor 5-0 pe terenul formației FC Caransebeș, acum medieșenii au obținut o altă victorie, de data aceasta scor 3-0 pe teren propriu în compania formației Metalul Reșița. Scorul a fost ”deschis” în minutul 33 când Anițoiu a deviat nefericit în proprie poartă un balon trimis de Ciprian Petre. Golul cu numărul doi a fost marcat în minutul 63 când Iulian Cristea a înscris cu o lovitură de cap. Ultimul gol al partidei a fost înscris cu 6 minute înainte de final când Darius Olaru primește o pasă exactă de la Roberto Romeo și înscrie.

Formațiile de start

Gaz Metan: Greab – R. Romeo, Muth, Vişa, Trif, I. Cristea, Băjenaru, M. Stancu, Cip. Petre (cpt.), Llullaku, Buziuc
Rezerve: Botoşer – Elton Dos Santos, Bic, Al. Munteanu, D. Olaru, Florean, Figliomeni
Antrenor: Leo Grozavu

Metalul: Kololo – Nogo, Maissiat, Modjieb, Aniţoiu, Feher (cpt.), M. Chiţu, Ponoran, Skraparas, Bloju, L. Manole
Rezerve: Al. David – I. Szabo, Cr. Puşcaş, R. Cristian, Liuba, Guem Keaton, Krkelic

ARBITRII

Arbitrul de centru : Andrei Antonie (București)

Asistenți: George Marian Fridl (Comăneşti) şi Damian Antal (Bacău).

În etapa viitoare, echipa antrenată de Leo Grozavu se deplasează pe pe terenul formației FC Bihor. Meciul se joacă sâmbătă începând de la ora 11:00.