liderul baia mare trece cu greu de gaz metan

fotbal_46783500Gaz Metan a pierdut în fața liderului scor 1-0. Medieșenii se află la a doua înfrângere consecutivă. Singurul gol al partidei de pe stadionul municipal din Mediaș a fost marcat în minutul 65 de către Vasile Pop după ce acesta a scăpat singur pe flancul drept și a înscris la ”colțul lung”.

Echipele de start

Gaz Metan: Greab – Stancu, Muth, Abrudan, Buzean – Bic, De Oliveira – Petre, Trif, R. Roberto – Lullaku.
Rezerve:  Botoşer – Creţu, I. Cristea, Figliomeni, Al. Munteanu, Ignat, Buziuc.
Antrenor: Leo Grozavu.

FCM Baia Mare :  Ormenişan –Stăuţ, Hodor, Fl. Ilie, Lupu – Sîrbu, Ignea, Leonte, Balaure, P. Păcurar – Arnăutu.
Rezerve: Bota – V. Pop, M. Deac, D. Munteanu, Şter, Duruş, Sg. Oltean.

Min 87 Păcurar este înlocuit cu Oltean

Singurele ocazii mari ale formației antrenate de Leo Grozavu au venit înainte de pauză fiind ratate de Elton și Roberto Romeo. După această înfrângere Gaz Metan rămâne pe locul 7 cu un total de 13 puncte după 9 etape în timp ce FCM Baia Mare este liderul seriei cu 21 de puncte.

În etapa viitoare formația antrenată de Leo Grozavu se deplasează la Caransebeș unde Gaz Metan evoluează în fața echipei locale.