gaz metan, primul pas greșit în liga 2. criză la mediaș?

llullakuGaz Metan a remizat astăzi scor 1-1 cu formația Arădeană Șoimii Pâncota. Gaziștii au intrat în avantaj la cabine după ce în minutul 36 al partidei Albanezul Azdren Llullaku a transformat o lovitură de la punctul cu var obținută chiar de el. Pâncota a dat lovitura la Mediaș în minutul 75 când Alin Mihai trimite mingea cu capul în poarta apărată de Alexandru Greab. Ambele formații se află la primul rezultat de egalitate din acest sezon, după ce Gaz Metan a câștigat celelalte 2 etape, iar Șoimii au obținut 3 puncte din primele 2 partide ale seriei a doua a Ligii secunde.

Echipele de start

Gaz Metan: Greab – V. Creţu, Abrudan, Muth (cpt.), Cip. Petre, Băjenaru, R. Ignat, Bic, Elton Dos Santos, D. Olaru, Llullaku
Rezerve: Botoşer – Vişa, Trif, R. Roberto, Al. Muntean, Vitinho, Figliomeni
Antrenor: Ion Balaur

Şoimii: Cr. Irimia – D. Dan, Ad. Rusu (cpt.), R. Dubeştean, Siminic – Issa, A. Pavel – Fl. Oprea, Cr. Danci,Pirtea – A. Mihai
Rezerve: A. Sălăjan – S. Traore, Fl. Gîlcă, C. Fărcăş, Fl. Cuedan, Costa, Al. Leucuţa

Arbitrii

Florin Andrei (Târgu Mureş) la centru , iar de la cele două tuşe au fost prezenți Damian Antal şi George Bogdan Duţă (ambii din Bacău).

Chiar dacă a câștigat ambele partide disputate până acum în campionat, Gaz Metan vine după o înfrângere suferită în Cupa României pe stadionul Municipal din Râmnicu Vâlcea în fața formației locale scor 2-1, într-un meci care a luat o întorsătură neașteptată în doar 3 minute.

Șoimii n-au avut bătăi de cap în Cupă după ce au părăsit competiția încă din turul trecut.

În etapa viitoare Gaz Metan joacă în deplasare pe terenul formației Universitatea Cluj. În același timp Șoimii Pâncota primesc vizita echipei FC Caransebeș.