cupa româniei: valcenii au ars gazul din prima

gaz-metanGaz Metan a fost eliminată din Cupa României după ce a pierdut meciul disputat în Râmnicu Vâlcea scor 2-1. Gaz Metan a deschis scorul încă din minutul 60 după ce Alex Munteanu a ”perforat” plasa porții Vâlcene. În minutul 90 gazdele au egalat iar după doar 2 minute acestea și-au adjudecat calificarea.

Echipele de start:

ECHIPELE DE START

CSM: D. Geantă- Pîrvulescu, D. Dumitraşcu, Bratu, Al. Ionescu, O. Vasile, Piscanu, Iordache, Geantă, Firtulescu, Voinea

Gaz Metan Mediaş: Botoşel – Roberto, Vişa, Muth, Al. Munteanu, De Oliveira, Bic, Figliomeni, Răduţ, Ignat

Observator: Ioniţă Andrei – Bucureşti

În etapa viitoare Gaz Metan evoluează pe teren propriu în compania formației Șoimii Pâncota. În același timp, adversara de azi a Mediașului evoluează în deplasare la Oradea.