a venit şi primul eşec: cfr cluj – gaz metan 4-1 | vezi golurile

Gaz Metan a reuşit să deschidă scorul la Cluj în minutul 16. După o lovitură de colţ de pe partea dreaptă mingea a ajuns la marginea careului la Ciprian Petre care a trimis cu latul la colţul lung pentru 1-0. Egalarea a venit tot în urma unui corner. Larie a trimis o lovitură de cap, Pleşca a respins iar Guima pe fază a trimis-o în poartă.La doar şapte minute de la reluarea jocului, CFR a trecut în avantaj prin golul lui Larie. În minutul 67 oaspeţii au marcat din nou din lovitură de pedeapsă. Fundaşul Lorand Szilagyi a atins mingea cu mâna în careul de 16 metri, centralul a indicat punctul cu var iar Tade a transformat lovitura de pedeapsă. În minutul 76, Gaz Metan a beneficiat şi ea de o lovitură de pedeapsă, însă Aymen Tahar a ratat. În minutul 85, scorul a luat proporţii după ce acelaşi Tade a înscris din faţa porţii goale.

Tags: gaz cfr, Gaz Metan CFR Cluj, nova, Nova TV