gaz metan a remizat la zero cu csms iaşi | declaraţii lăcătuş şi dulca

Gaz Metan a terminat la egalitate, 0-0, partida disputată pe teren propriu cu CSMS Iaşi.

Formaţia lui Cristi Dulca a avut un om în plus pe teren ceva mai bine de o repriză, însă nu a reuşit să găsească drumul spre gol. În urma remizei înregistrate pe teren propriu, alb-negri ocupă poziţia a şasea în clasamentul Ligii întâi după primele două etape de campionat.Gaz Metan şi CSMS Iaşi au căutat drumul spre gol în prima repriză a partidei de la Mediaş, fără însă să reuşească să fie cu adevărat periculoase. Pe de o parte Răzvan Pleşca a reţinut şutul lui Cristian Munteanu în timp ce la poarta cealaltă lovitura de cap a lui Sergiu Muth a trecut peste. În aceste condiţii, cel mai important moment al primei părţi s-a consemnat în minutul 39 atunci când Marius Mihalache a văzut al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.

Repriza a doua a aparţinut în totalitate alb-negrilor care au căutat golul izbăvitor. Cea mai mare ocazie a venit în minutul 59 atunci când Romeo Roberto a şutat din careul de 16 metri direct în braţele portarului Alessandro Caparco. Italianul Cosimo Figliomeni a avut şi el şansa de a marca însă şutul său din interiorul careului a trecut pe lângă poartă. S-a încheiat în cele din urmă 0-0, iar ambele formaţii au obţinut câte un punct.

Tags: Gaz Metan CSMS Iaşi, nova, Nova TV