csu sibiu învinsă ”la mustață” de u cluj

CSU Atlassib Sibiu a piredut vineri seară meciul al treilea din play-off, disputat la Cluj Napoca. Gazdele de la ”U” au învins cu  80 – 76 (24 – 19 13 – 14 19 – 17 24 – 26), la capătul unui meci în care CSU a jucat bine, anunta csusibiu.ro.

CSU a fost învinsă vineri seară de cei de la U Cluj. Meciul disputat în Sala Sporturilor Horia Demian a fost extrem de echilibrat.

Gazdele au condus pe tabelă după primele zece minute cu 24-19 și au intrat în avantaj și la pauza mare, scor 37-33. Ultimele două sferturi au fost mult mai disputate.

CSU a revenit de două ori în joc, dar clujenii s-au dovedit a fi mai norocoși și s-au impus pe final de meci cu 80-76, spre dezamăgirea celor aproximativ 80-100 de fani sibieni care au însoțit echipa noastră în această deplasare.

Scorul general este acum de 2-1 pentru CSU, iar sâmbătă 3 mai, se va disputa meciul al patrulea, tot la Cluj Napoca, de la ora 20.00. Partida este televizată pe canalul digi sport 3.

U:

Medvedj 6, Kuburovic 12, Baciu 12, Silvășan 24, Lalovic 2, Hargrove 12, Cuic 12.

CSU:

Bojovic 11, Calotă 8, Austin 6, Nelson 15, Johnson 5, Ceskovic 14, Lee 17.

Declaratie Miodrag Perisic:

De data aceasta Clujul a fost echipa mai bună și a reușit să se impună pe final de meci. (..) Toate meciurile sunt grele. (..) Vom vedea ce va fi în meciul patru. Va fi cu siguranță greu, ca și până acum”