aur şi bronz la naţionale pentru culturiştii clubului power gym mediaş | vezi amănunte

Aur şi bronz la naţionale pentru culturiştii Clubului Power Gym Mediaş. Marius Chera a urcat pe prima treaptă a podiumului la categoria 80 kilograme, iar medieşeanul Lucian Borza a obţinut medalia de bronz la categoria 75 kilograme.Sportivii Clubului Power Gym Mediaş au participat la sfârşitul săptămânii trecute la Campionatul Naţional de Culturism pentru Juniori desfăşurat la Iaşi. Sibianul Marius Chera a câştigat medalia de aur la categoria 80 kilograme + şi a fost declarat campion absolut al competiţiei, iar sportivul medieşean Lucian Borza a obţinut medalia de bronz la categoria de 75 kilograme la prima sa participare la o competiţie de acest nivel.

Tags: culturişti medieşeni campionate Iaşi, Lucian Borza, nova, Nova TV, Power Gym Mediaş