despărţire cu o înfrângere, gaz metan-mobitelco cluj 77-83 | declaraţii marcel ţenter

Gaz Metan a pierdut partida cu Universitatea Mobitelco Cluj, scor 77-83, la ultima apariţie din acest sezon în faţa propriilor suporteri. Gaziştii au evoluat bine în prima repriză a partidei disputate miercuri seara la Mediaş şi au câştigat primul sfert cu 18-14. Până la pauza mare diferenţa a crescut uşor pe fondul unui joc bun în ofensivă şi a unei apărări exacte. În aceste condiţii, la pauza mare avantajul gazdelor a fost de şase puncte. Sfertul al treilea a fost unul sub semnul echilibrului, cu un uşor plus pentru formaţia vizitatoare care s-a apropiat la 63-62 la intrarea în decisiv. Clujenii au reuşit apoi să marcheze în mai multe rânduri de la distanţă şi s-au desprins la cinci puncte. Gaziştii au egalat, cele două formaţii au alternat apoi la conducere, pentru ca vizitatorii să se desprindă din nou, de această dată decisiv şi să câştige cu 83-77.

Tags: Gaz Metan Mediaş, Gaz Metan Universitatea Mobitelco Cluj, Nova TV, Ştirile Nova TV