gazul merge ceas în europa, 73-68 în ungaria pe terenul lui kormend!

Gaz Metan a învins în deplasare formaţia maghiară Kormend cu scorul de 73-68 şi are două victorii în tot atâtea partide din grupele EuroChallenge. Americanul Jack Koch a marcat primele patru puncte ale partidei din Ungaria, iar Gaz Metan a trecut imediat la conducere. Kormend a egalat la şapte la jumătatea sfertului, însă alb-negri au condus după zece minute de joc cu 21-17. Tot gaziştii au marcat primii şi în sfertul al doilea prin Liviu Dumitru, iar cele două echipe au mers apoi cap la cap. Formaţia gazdă a marcat şase puncte consecutive şi a trecut pentru prima dată în avantaj, însă a fost doar un foc de paie. Gaz Metan a revenit imediat la conducere pe tabela de marcaj şi a intrat cu 39-33 la cabine.Jucătorii lui Marcel Ţenter au început bine şi repriza a doua, iar Kyle Shiloh şi Giorgios Tsiaras au făcut ca ecartul să ajungă pentru prima dată la zece puncte. Tudor Dumitrescu cu două reuşite de la distanţă a mărit şi mai mult avantajul formaţiei sale, însă ungurii au forţat în finalul sfertului al treilea pe care l-au şi câştigat. Astfel, la intrarea în actul decisiv avantajul gaziştilor a fost de doar trei puncte, scor

Citește mai departe pe: Nova TV Medias

gazul merge ceas în europa, 73-68 în ungaria pe terenul lui kormend!  gazul merge ceas în europa, 73-68 în ungaria pe terenul lui kormend!  gazul merge ceas în europa, 73-68 în ungaria pe terenul lui kormend!