Remiză spectaculoasă în Gruia. Gaz Metan a încheiat la egalitate, scor 3-3 partida de pregătire disputată duminică pe terenul formaţiei CFR Cluj. Golurile formaţiei lui Cristi Dulca au fost marcate de Avram, Bud şi Markovici.În condiţiile în care campionatul este întrerupt în Liga întâi, gaziştii au disputat o partidă amicală cu CFR Cluj. Răzvan Avram în minutul 28 şi Cristi Bud în minutul 39 au marcat pentru Gaz Metan în prima repriză, iar Tade a stabilit scorul pauzei din lovitură de pedeapsă. În debutul reprizei secunde Markovici a dus scorul la 3-1, însă CFR a mai înscris de două prin Gabionetta care a marcat din penalty iar ulterior din acţiune. S-a încheiat 3-3 la capătul unei partide spectaculoase.

Tags: Alex Pîntea, Denisa Ciobîncan, Gaz Metan CFR Cluj, medias, Nova TV, Ştirile Nova TV