au învins, dar n-au convins – gaz metan vs. energia rovinari 85-84!

Gaz Metan a învins cu 85-85 Energia Rovinari în manşa întâi a turului inaugural din Cupa României. Partida a fost una echilibrată, iar scorul strâns face ca echipa calificată în faza următoare a competiţiei să se decidă abia la sfârşitul acestei săptămâni.Gaziştii au câştigat primul sfert cu 22-15, însă formaţia vizitatoare a reuşit să ţină aproape în permanenţă. În aceste condiţii, la pauza mare avantajul gazdelor a fost de un singur coş. În debutul sfertului al treilea, jucătorii lui Marcel Ţenter s-au desprins la zece puncte, însă Energia a avut şi de această dată răspuns. Actul decisiv a fost unul echilibrat ambele formaţii reuşind să înscrie câte 21 puncte. În aceste condiţii, partida s-a încheiat cu victoria la limită a gazdelor, scor 85-84, iar soarta echipei calificate se va decide sâmbătă la Târgu-Jiu. Vom reveni cu declaraţiile celor doi tehnicieni.

Tags: Alex Pîntea, Gaz Metan Energia Rovinari, Marius Hihn, medias, Nova TV, Ştirile Nova TV

Del.icio.us

TweetThis

Digg

Citește mai departe pe: Nova TV Medias

au învins, dar n-au convins – gaz metan vs. energia rovinari 85-84!  au învins, dar n-au convins – gaz metan vs. energia rovinari 85-84!  au învins, dar n-au convins – gaz metan vs. energia rovinari 85-84!