gaz metan a pierdut cu 2-1 amicalul cu cfr cluj

Formaţia lui Cristi Dulca a disputat în această dimineaţă la Cluj-Napoca un joc de pregătire împotriva lui CFR. Gazdele au deschis scorul repede în minutul 6 prin Rui Pedro, iar până la pauză tabela de marcaj nu s-a mai modificat. Cu un sfert de oră înainte de final Obiora a dublat avantajul clujenilor, iar Răzvan Avram a marcat golul de onoare pentru formaţia sa în minutul 88. În urma acestui rezultat, Gaz Metan a înregistrat al doilea eşec în pauza prilejuită de meciurile echipei naţionale după înfrângerea în faţa divizionarei secunde Gloria Bistriţa.

Tags: Alex Pîntea, Gaz Metan CFR Cluj, medias, Nova TV, Ştirile Nova TV