cupa steaua: gaz metan a pierdut cu asesoft ploieşti, 94-84

După victoria de ieri în faţa formaţiei gazdă, jucătorii lui Macel Ţenter au fost învinşi în această după-amiază de campioana en-titre. Asesoft a câştigat primul sfert cu 24-21, însă pauza mare Gaz Metan a intrat cu avantaj scor 45-42. Ploieştenii au reuşit apoi un sfert al treilea foarte bun în care s-au distanţat la zece puncte, diferenţă pe care au reuşit apoi să o gestioneze până la final. S-a încheiat în cele din urmă 94-84 pentru formaţia lui Vladimir Arnautovici. Mâine, Gaz Metan va disputa ultima partidă din cadrul Cupei Steaua împotriva echipei Baschet Club Municipal Piteşti.

Tags: Alex Pîntea, Gaz Metan Asesoft, medias, Nova TV, Ştirile Nova TV