şahiştii medieşeni, rezultate de excepţie la openul petroşani – vezi amănunte!

Clubul Sportiv Tera Şah Mediaş a participat la Openul Petroşani, competiţie ajunsă la cea de-a patra ediţie. Şahiştii medieşeni pregătiţi de antrenorul Emil Deliman, au participat atât la turneele de copii şi juniori cât şi la turneul de seniori. Vlad Theodor Chiş a câştigat turneul de 9-16 avansaţi, cu 7.5 puncte din 9 posibile, reuşind 6 victorii şi 3 remize, iar Emanuel Chivoiu a câştigat turneul de debutanţi cu 8 puncte din 9 posibile , fără să pierdă nicio partidă, reuşind cu 7 victorii şi 2 remize. De asemenea, Emil Antonio Deliman a participat la turneul de seniori unde a obţinut locul al treilea, iar Teodora Popa a participat la turneul de seniori şi a obţinut locul întâi la categoria fete 18 ani. Darius Istrate a participat la turneul 8 ani avansaţi şi s-a clasat pe poziţia a cincea, după ce a început turneul ca favorit zece. Sportivii medieşeni au participat şi la turneele de dezlegări, unde au obţinut locul întâi la categoriile lor de vârstă. Emil Antonio Deliman a participat la turneul de dezlegări seniori unde a câştigat competiţia, reuşind să învingă seniori mai experimentaţi.

Tags: Clubul Tera Şah Mediaş, Nova TV,

Citește mai departe pe: Nova TV Medias

şahiştii medieşeni, rezultate de excepţie la openul petroşani – vezi amănunte!  şahiştii medieşeni, rezultate de excepţie la openul petroşani – vezi amănunte!  şahiştii medieşeni, rezultate de excepţie la openul petroşani – vezi amănunte!