nici cu om în plus – gaz metan la a treia înfrângere consecutivă, 1-2 la timişoara

Formaţia lui Cristi Dulca nu se regăseşte. Gaz Metan a pierdut cu scorul de 2-1 partida de la Timişoara cu toate că a avut un om în plus la scorul de 1-1. Formaţia gazdă a reuşit să deschidă scorul trei minute înainte de pauză, atunci când Szekely a marcat după o centrare în faţa porţii a lui Nanu. Gaziştii au egalat printr-un gol foarte frumos al lui Buzean care a marcat în minutul 74 cu un şut din marginea careului advers. Peste doar trei minute Timişoara a rămas în zece oameni după eliminarea lui Marovic însă tot formaţia gazdă a fost mai periculoasă. În minutul 81 acelaşi Szekely s-a descurcat excelent în careul Gazului şi l-a învins pe Pleşca. Gaz Metan a ajuns la trei meciuri fără victorie în Liga întâi şi a rămas cu 0 puncte în clasament.