Gaz Metan Medias a fost invinsa, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), de formatia Otelul Galati, intr-o partida din etapa a 31-a a Ligii I.

Vitinho a deschis scorul, in minutul 47, insa oaspetii au trecut in avantaj la capatul a zece minute in care au dominat jocul. Benga, in minutul 49, si Vancea, in minutul 59, au inscris golurile victoriei pentru Otelul.

Medias: Plesca, Muth, Trtovac, Markovici, Buzean, Breeveld, Roman, Avram, Eric (Todea ’83), C. Petre (Vitinho ’46), Bawab (Munteanu ’72).

Galati: Grahovac, Cirja, Sirghi, Benga, Popescu (Ljubinkovici ’90+2), Neagu, Filip, Iorga, Astafei, Vancea (Antunes ’63), G. Paraschiv (Stromajer ’86).

Cartonase galbene: Paraschiv ’42, Grahovac ’78

Dupa acest insucces, Gazul ramane pe 10, cu 41 de puncte. Otelul e pe locul 11 si a acumulat 38 de puncte. Gaz Metan va juca, in runda urmatoare, cu CSMS Iasi.

foto> arhiva

gazul nu a `topit` otelul. medias - galati: 1-2  gazul nu a `topit` otelul. medias - galati: 1-2