Gaz Metan Medias a terminat la egalitate, marti, in deplasare, scor 1-1 (0-1), cu FC Vaslui, intr-un meci din etapa a 30-a a Ligii I.

Moldovenii au marcat in minutul 19, la capatul unei actiuni personale a lui Buhaescu. De partea cealalta, Gaz Metan a inscris prin Roman, cu zece minute inaintea ultimului fluier. Roman a fost gasit perfect in careul advers de Eric, dupa ce brazilianul a luat o actiune pe cont propriu.

FC Vaslui: Straton, Milanov, Varela, R. Costin, Celeban, Caue, Jumisse, Buhaescu (N’Doye ’75), Stanciu (Popovici ’82), Sinmartean (Nedzipi ’66), Temwanjera.

Gaz Metan Medias: Pleasca, Radovici (Trtovac ’46), Markovici, Muth, Buzean, Negru (Munteanu ’77), Breeveld, C. Gheorghe (Vitinho ’46), Eric, Avram, Roman.

Dupa acest joc, Gaz Metan acumuleaza 41 de puncte, iar FC Vaslui ramane pe locul sase, cu 46 de puncte.