Gaz Metan a deschis scorul la Cluj prin Dan Roman. Atacantul Gazului Metan a fost găsit excelent în adâncime în minutul 25 şi a marcat cu un şut plasat la colţul lung.  Clujenii au reuşit să egaleze printr-un şut frumos al lui Hidişan, însă bucuria gazdelor a durat doar două minute. Bawab a marcat pentru 2-1 cu largul concurs al lui Boşneag care a scăpat mingea în poartă. În minutul 66, Ciprian Petre a şutat superb de la distanţă şi a dus scorul la 3-1. Clujul nu a cedat iar Tony a redus diferenţa din penalty, după ce tot el a fost faultat în careu de Markovici. Diferenţa de două goluri în favoarea gaziştilor s-a refăcut însă imediat, şutul lui Costin Gheorghe a fost deviat şi s-a oprit în vinclul porţii adverse.  Universitatea a revenit din nou la 4-3 prin golul lui Apostu care a marcat cu capul în minutul 78.

Tags: Alex Pîntea, Gaz Metan Mediaş, Gaz U Cluj, medias, Nova TV, Ştirile Nova TV