Gaz Metan Medias a castigat, luni, 15 aprilie, cel de-al doilea joc din seria cu SCM `U` Craiova, a play-off-ul Ligii Nationale de baschet masculin, dupa ce duminica seara obtinea prima victorie. Mediesenii si-au complicat singuri partida, dupa trei sferturi castigate la rand. Mai mult, la un moment dat, Gazul a avut chiar si 24 de puncte avans, respectiv la scorul de 80-56.

In final s-a impus echipa antrenata de Marcel Tenter, scor 90-87(28-21, 26-21, 26-14, 10-31), insa nu fara emotii, dat fiind ca oltenii au facut in ultimele zece minute de joc un tur de forta, in care puteau chiar sa egaleze. La ultimul atac al meciului si cu trei puncte in spate, baschetbalistii Craiovei au avut sansa sa duca meciul in prelungiri. Americanul Seals a aruncat de la distanta, pentru a forta prelungirile, a fost faultat si a primit trei aruncari libere. Chiar daca a fost cel mai bun marcator al Craiovei(22 de puncte), Seals s-a pierdut cu firea si le-a ratat pe toate, astfel ca Gaz Metan are 2-0 la general. Primul tur al play-off-ului se poate, astfel, decide la Medias, in urmatoarele doua meciuri.

Bataia-i bataie, indiferent de sport

Dupa ce duminica seara, la fotbal,

pumni, nervi si sport! gazul are 2-0 cu craiova  pumni, nervi si sport! gazul are 2-0 cu craiova