CSU Atlassib Sibiu a învins cu 76 – 88 (21 – 26 18 – 19 21 – 23 16 – 20) în cel de al III-lea meci din play-out, pe cei de la BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc, anunta csusibiu.ro.

Sibiul termină actualul sezon cu 3-0 la scorul general, în confruntările din play-out cu cei de la BC Perla Harghitei.

Jucătorii lui Miodrag Perisic s-au impus cu 76-88 în meciul trei jucat la Miercurea Ciuc. CSU a dominat autoritat meciul de la un capăt la celălalt, impunându-se în toate cele patru sferturi ale partidei.

Sibiul a avut cinci puncte avantaj pe tabelă până la pauza mare, iar la final s-a impus la o diferență de 12 puncte, rezolvând astfel soarta confruntărilor cu echipa din Miercurea Ciuc.

CSU va încheia astfel pe locul zece actualul sezon, jucătorii intrând deja în vacanță după meciul jucat sâmbătă seară.
De la CSU Sibiu, remarcați au fost în acest meci au fost Gruev cu 31 de puncte și Crăciun cu 18 puncte.

Sibiul se va reuni pentru viitorul sezon cel mai probabil pe data de 1 august.