Echipa sibiana s-a impus si in meciul al treilea al seriei cu BC Miercurea Ciuc, scor 88 – 76.

La fel ca si in primele doua partide disputate in sala Transilvania din Sibiu, galben-albastrii au controlat partida inca din primul sfert, pe care l-au adjudecat la 5 puncte diferenta, scor 26 – 21. Urmatoarele doua sferturi au fost echilibrate, iar inaintea ultimelor 10 minute, scorul era favorabil sibienilor, 68 – 60. Gratie unui joc foarte bun din partea bulgarului Sasho Gruev, principalul marcator al echipei, CSU Sibiu si-a adjudecat si ultimul sfert, impunandu-se cu 88 – 76 (26-21, 19-18, 23-21, 20-16).  Cei mai buni jucatori ai Sibiului au fost Sasho Gruev cu 31 puncte, 2 pase decisive, Cristian Craciun cu 18 puncte si Devon Austin cu 17 puncte.

CSU Sibiu se impune in fata echipei BC Miercurea Ciuc cu 3 – 0 la general (83 – 63, 88-72, 88 – 76) si incheie al doilea sezon consecutiv in afara locurilor de play-off. Desi sezonul 2012 – 2013 a inceput cu mari sperante pentru echipa sibiana, care pornea la drum cu un proiect ambitios, avandu-l pe banca tehnica pe Dragan Petricevic, inceptul slab de sezon a produs modificari importante in lotul sibian. Cu

Citește mai departe pe: Rondul de Sibiu

baschet: final de sezon pentru csu sibiu, dupa un play-out fara emotii cu bc miercurea ciuc  baschet: final de sezon pentru csu sibiu, dupa un play-out fara emotii cu bc miercurea ciuc