Gaz Metan Medias a castigat la limita, scor 1-0, in deplasare, partida cu Concordia Chiajna, din etapa a 25-a a Ligii I.

Inaintea jocului de luni seara, cele doua formatii erau despartite de doar trei puncte, diferenta ce conferea intalnirii directe o importanta deosebita. Gazul venea dupa egalul de pe teren propriu cu FC Brasov, scor 0-0, in timp ce bucurestenii incercau sa recupereze, pe teren propriu, punctele pierdute in deplasarea de la `U` Cluj – infrangere cu 0-1.

Meciul Concordia – Gaz Metan nu a avut istoric. Oaspetii au condus ostilitatile, in 80 din cele 90 de minute regulamentare, echipa ilfoveana acceptand dominarea oaspetilor inca de la primul fluier. Singurul gol al partidei a fost marcat, din penalty, de kosovarul Azdren Llullaku, in minutul 6. Echipa antrenata de Gheorghe Multescu a avut sansa sa se distanteze pe tabela de marcaj, in minutul 21, tot din penalty, insa Thaer Bawab a ratat lovitura de pedeapsa. Gazdele puteau egala in minutul 79, in urma unei lovituri libere indirecte, insa oamenii din atac ai Chiajnei au trimis balonul mult peste poarta lui Plesca, din cinci metri. A fost, de altfel, una din putinele ocazii ale Concordiei, care putea, insa, sa obtina o egalare Mai mult

Concordia cu Gaz Metan 0-1. Mediesenii se indeparteaza de zona retrogradarii  Concordia cu Gaz Metan 0-1. Mediesenii se indeparteaza de zona retrogradarii