csm rm. vâlcea bate sibiul lui pelici cu 3-0. cisnădia pierde pe final la tâgoviște

Sambata s-au desfasurat majoritatea partidelor din cele doua serii ale ligii 2 la fotbal. La Vâlcea, Voința a fost învinsă categoric de către echipa gazdă. În liga a III-a FC Cisnădie a pierdut cu 3-2 în ultimul minut la Târgoviște.

CSM RM. VALCEA – VOINTA SIBIU 3-0

?min. 85, 3-0: Plecanciuc inscrie din careu cu un sut plasat

?min. 82, 2-0: C. Vasile mareste diferenta pe tabela

?min. 68, 1-0: Stoica deschide scorul cu capulcsm rm. vâlcea bate sibiul lui pelici cu 3-0. cisnădia pierde pe final la tâgoviște

LUCEAFARUL ORADEA – FC MARAMURES U BAIA MARE 2-1

Min. 80, 2-1: Vasile Pop reduce din diferenta, cu un sut din lateral

?Min 73 Ianc este faultat in careu. Andor, intrat pe teren de cateva minute, trage slab iar Danciu apara

?Min 37 2-0 Ianc loveste bara, mingea revine la el si acesta inscrie din sase metri

?Min 12 1-0 Nelutu Rosu ii paseaza ideal lui Constantin Rosu, care inscrie cu un sut de la 13 metri

DAMILA MACIUCA – FC BIHOR 3-0

?Min 88, 3-0: Melcea creaza o faza superba, insira cativa adversari si il serveste perfect pe Codin, care inscrie cu o scarita peste Popescu

?Min 64, 2-0: Voinea marcheaza fara emotii si la Dragasani este sarbatoare

?Min 40, 1-0: Voinea transforma impecabil

?Min 39, Melcea suteaza din careu si un bihorean blocheaza cu mana, se dicteaza penalty

UNIREA ALBA IULIA – CS MIOVENI 3-1

?Min 63 3-1 Emil Dica reduce din diferenta

?Min 62 3-0 Gazdele majoreaza diferenta prin Mandrusca, cu un sut plasat, dupa o pasa ideala a lui Istrate

?Min 59 2-0 Petrescu inscrie si gazdele se indreapta spre o noua victorie

?Min 35 Nastasie e faultat in careu de Tiut. Emil Dica trage slab, portarul gazdelor apara sutul

?Min 17 1-0 Istrate deschide scorul cu un sut plasat de la 25 de metri

30 septembrie, ora 11:00

MAINE / FC OLT – UTA ARAD 0-0

MAINE / CORONA BRASOV – ACS POLI TIMISOARA 0-0