CSU Voinţa a susţinut, sâmbătă, pe Stadionul „Municipal”, un nou meci de verificare, în compania divizionarei secunde CSM Rm. Vîlcea. Partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul în debutul jocului (‘6), sibienii reuşind să restabilească egalitatea la 8 minute de la reluare, prin Camara.

Antrenorul Dorin Zotincă a început partida cu „unsprezecele” Dani Vlad – N. Oltean, B. Panait, Muscă, Gombar – Tătar, Beza, Rebengiuc, A. Mărginean – Dudiţă, Mihaylov. După pauză au mai jucat portarii Cârlan, Suceavă şi jucătorii de câmp M. Burlacu, Şeran, M. Armenean, Papa, Medeşan, Issa, I. Petrescu, Cruceru, C. Lungu, Mohamed, Seydina, Gaşpar, Camara şi Belmir.

CSU Voinţa va susţine, în această săptămână, alte două jocuri de verificare, cu FC Cisnădie, la Sibiu, miercuri, 25 iulie, şi la Rm. Vîlcea, returul cu CS Municipal, 3 zile mai târziu.