Portarul Voinței Sibiu spune că își asumă greșeala făcută la golul primit de Voința Sibiu în egalul 1-1, de duminică cu Petrolul Ploiești.

Foto - Sebastian Marcovici (PROSPORT)

Remus Dănălache crede că Voința ar fi meritat victoria în meciul cu Petrolul. Sibiul a condus cu 1-0, dar oaspeții au egalat. Golul Voinței a fost reușit de Zăgrean.

”Am luat un punct. Un punct mare pentru că îi ținem pe Petrolul sub noi. Poate la pauză eram mulțumiți cu un punct, dar după cum a arătat jocul în a II-a repriză cred că meritam victoria. Eu recunosc că am greșit la golul primit. Am ținut prea mult colțul scurt. Luptăm până la capăt. Noi suntem deasupra liniei de retrogradare. Eu zic că nu retrogradăm. La Chiajna mergem să ne vindem scump pielea” a spus Dănălache.

Voința joacă vineri în deplasare cu Concordia Chiajna, un meci extrem de important în lupta pentru salvarea de la retrogradare.