victorie nouă în antalya: csu voința - akzhaiyk uralsk fc 1-0

victorie nouă în antalya: csu voința - akzhaiyk uralsk fc 1-0CSU Voința a obținut un nou succes în Antalya. Sâmbătă, jucătorii lui Alex Pelici s-au impus cu scorul de 1-0 în fața unei echipe nou-promovate din Kazakhstan, Akzhaiyk Uralsk FC.

Unicul gol a fost marcat de Darko Lukanovic, cu 4 minute înainte de finalul întâlnirii. Atacantul echipei sibiene a fructificat o centrare a lui Daniel Tătar, din banda stângă. Cu 5 minute mai devreme Iulian Popa l-a învins pe portarul formației Akzhaiyk Uralsk, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.
Antrenorul Alex Pelici a utilizat următoarea formulă de echipă: Zăvoi (B. Miron ’70) – Sg. Bar, Tînc (C. Apostol ’65), Buican (N. Grigore ’60) – Maghici (M. Burlacu ’60), C. Străuț (Petrescu ’80), Dîlbea, I. Olteanu (Cl. Bunea ’60; Negruț ’85) – M. Postolache (I. Popa ’68), Zăgrean (Lukanovic ’60), Antohi (Tătar ’70).
CSU Voința va susține un nou meci de verificare,ultimul din cadrul turneului din Antalya, luni, cu Buducnost Titograd. O zi mai târziu sibienii vor reveni acasă.