video-rezumat voința sibiu a scos doar un egal, 2-2 cu sportul, după o gafă monumentală a lui dănălache

Voința a terminat la egalitate meciul disputat în deplasare cu Sportul Studențesc. Sibienii au condus cu 1-0 și 2-1, dar au fost egalați de fiecaredată, golul secund al bucureștenilor venind după o gafă de proporții a lui Dănălache.

Voința nu a reușit să bifeze cel de al II-lea succes în liga 1, chiar dacă a avut marile ocazii ale meciului din Regie și a codus de două ori.

După o primă repriză în care Sibiu a trecut de două ori pe lângă deschiderea scorului, Matei și Popa ratând din situații de singuri cu portartul, Voința a bifat pentru 1-0 în debutul reprizei a II-a, în minutul 47, Forika reulând frumos pe spate cu capul din 8 metri, o centrare a lui Popa.

Sportul a profitat apoi de o nesincronizare din apărarea Sibiului și a adus egalarea în minutul 53 prin Chețan.

Bunea făcut 2-1, în minutul 78 când a împins în poartă din 4 metri, o centrare excelentă a lui Coman.

A venit însă minutul 82, când Dănălache a scăpat printre mâini o minge simplă, iar Lazăr a trimis cu latul în poarta goală.

Voința face 7 puncte după 6 etape și va juca etapa viitoare cu Oțelul, sâmbătă pe Municipal.