voința pierde cu 1-0 la ploiești și mai are șanse minime să promoveze

voința pierde cu 1-0 la ploiești și mai are șanse minime să promovezeGazdele de la Petrolul s-au impus cu reușita lui Florentin Dumitru, în minutul 83. Sibiul  nu a jucat nimic în repriza a II-a.

Sibienii au evoluat mai bine în prima repriză, dar după pauză au cedat deliberat mijlocul terenului în favoarea petroliștilor. Gazdele au fost mai insistente și au avut ocaziile mai mari de gol. Totul a culminat pe final de partidă când Florentin Dumitru a transformat impecabil la vinclu, o lovitură liberă de la marginea careului mare. Voința s-a năpustit în atac pe final de meci, dar degeba.

Petrolul urcă pe primul loc cu 49 de puncte, Bihorul are 48 de puncte, iar Voința rămâne cu 44 de puncte, pe locul patru și cu șanse mici de a mai promova.