voinţa învinge iaşiul cu 2-1 şi devine lider în seria a ii-a din liga 2! vezi rezultatele şi clasamentul!Halmen şi Beza sunt artizanii victoriei care poziţionează cel puţin pe o săptămână Sibiu ca lider în clasament. Halmen a fost eroul meciului disputat pe Municipalul sibian.

Povestea frumoasă a celor de la Voinţa Sibiu continuă în liga 2. Gruparea pregătită de Pelici a învins cu 2-1 una din grupările care aspiră la promovare, respectiv ACS MU Iaşi. Scorul a fost deschis în minutul 14 când Halmen a finalizat cu un şut plasat pe lângă portar un atac prelungit al sibienilor. Oaspeţii au egalat pe final de primă repriză, prin reuşita lui Siminic. Halmen a ieşit din nou la rampă în minutul 67, când a scos penalty-ul transformat cu siguranţă de către Eugen Beza.

Iată rezultatele şi clasamentul în B2:

FC Argeş – FC Silvania 2-1
►Min. 39 2-1 Boboacă i-a pasat lui Alin Popa, acesta a driblat un adversar şi apoi a şutat imparabil de la 16 metri

►Min. 26 1-1 Andor a şutat tare spre poarta argeşeană, portarul Bolboaşă a parat, însă mingea l-a lovit pe Cârstoiu, iar acesta a trimis în propria-i poartă

►Min. 21 1-0 Alin Popa a fost faultat în careu, tot el a executat penalty-ul şi a deschis scorul

Mureşul Deva – CSM Râmnicu Vâlcea 2-1
►Min. 83 2-1 Gârlă a insistat la o minge în careul vâlcean şi a reuşit să trimită în plasă

►Min. 71 1-1 Adrian Ganea a şutat violent de la 35 de metri şi l-a surprins pe portarul devean Dumitru Pîrvu

►Min.14 1-0 Centrare de pe stângă, Gârlă îi pasează lui Melcea care din doi metri deschide scorul

Gaz Metan CFR Craiova – CS Mioveni 3-0
►Min 80 3-0 Trifu a scăpat singur pe contraatac şi a marcat cu un şut peste portarul oaspeţilor

►Min. 52 2-0 Boroiban a scăpat singur cu portarul Popescu şi a marcat cu un şut plasat pe lângă acesta

►Min. 48 1-0 Juniorul Neacşa a marcat din lovitură liberă de la 22 de metri, balonul fiind catapultat sub bara transversală a porţii argeşene

Arieşul Turda – ACU Arad 0-0

Voinţa Sibiu – ACS MU Poli Iaşi 2-1
Arbitri: Alexandru Tudor – Micloş Nagy, Radu Timar

►Min. 67 2-1 Hallmen a fost faultat în careu de Anghelache, iar Beza a transformat impecabil penalty-ul şi a urcat Sibiul pe primul loc în serie

►Min. 40 1-1 Siminic a restabilit egalitatea în urma unei lovituri libere

►Min. 14 1-0 Halmen a finalizat cu un şut plasat pe lângă portar un atac prelungit al sibienilor

UTA Arad – Unirea Alba Iulia, sâmbătă, ora 15.00
Arbitri: Zoltan Erdei – Anghel Voicu, Monica Rigo

Petrolul Ploieşti – FC Bihor, duminică, ora 12.00
Arbitri: Andrei Chivulete – Vlad Bârleanu, Andrei Simonis

Partida ALRO Slatina – Minerul Lupeni nu se va disputa, deoarece echipa oaspete s-a retras din campionat.voinţa învinge iaşiul cu 2-1 şi devine lider în seria a ii-a din liga 2! vezi rezultatele şi clasamentul!