Voința a scos un egal, 1-1, la Pitești cu Fc Argeș. Vezi rezultatele din liga 2Sibienii au fost conduși cu 1-0, dar Popa a adus egalarea. Voința rămâne fără înfrângere în sezonul de debut din liga 2.

Echipa lui Alexandru Pelici a fost condusă din minutul 20, când gazdele au înscris norocos prin Cotigă, cel care a trimis un șut înșelător pe jos, de la marginea careului mare în minutul 20. Sibienii au restabilit egalitatea înainte de pauză. Neguț a centrat bine în minutul 34, iar Popa a reluat imparabil din 8 metri. Până la final scorul a rămas neschimbat. Voința e pe locul 4 în seria a II-a a ligii 2.

Iată rezultatele și marcatorii etapei din această serie:

FC Silvania – FC Bihor Oradea 1-2

min 50: Florean marchează pentru oaspeţi după un şut din careu.

min 39: Ianchuk este eliminat de la oaspeţi.

min 29: 1-1. Oaspeţii repun de la centru iar Şulea aduce egalarea după o fază la care gazdele invocă offsaid

min 28: 1-0. Schwartzkopf face o cursă de 20 de metri, ajunge în careu unde îi pasează lui Zăgrean care driblează portarul oaspeţilor şi marchează

Unirea Alba Iulia – CS Mioveni 1-0

min 21: 1-0. Giurgiu reuşeşte un eurogol după un şut de la aproape 40 de metri!

FC Argeş – Voinţa Sibiu 1-1

min 34: 1-1. Iulian Popa a restabilit egalitatea

min 21: 1-0. Alin Popa a centrat slab din lovitură liberă de pe partea dreaptă, sibienii au respins până la marginea careului de 16 m şi Cotigă a trimis înşelător spre poartă mingea a muşcat din terenul umed şi a intrat în plasă.

Alro Slatina – Arieşul Turda 3-1

min 79: 3-1. Aldea reuşeşte dubla, jucător intrat la pauză pentru Alro

min 61: 2-1. Aldea punctează pentru gazde

min 53: 1-1. Vodiţă centrează pentru Kalai care marchează cu capul

min 45: 0-1. Vişa a trimis la propriul portar, mingea s-a oprit într-o baltă, iar Tony profită şi marchează pentru oaspeţi.

Mureşul Deva – Gaz Metan CFR 1-2

min 50: 1-2. Surugiu a şutat de la 25 de metri

min 49: 1-1. Sătmar a centrat în careu, Pătrană trimite în proprie poartă

min 35: Alin Vigariu vede al doilea „galben” şi este eliminat! Jerry Gane, antrenorul oaspeţilor, protestează vehement

min 32: 0-1. Boroiban deschide scorul pentru oaspeţi cu un şut de la 16 metri după o cursă solitară de aproape 35 de metri primind o pasă de la Mitroi.