voința a bătut silvania cu 3-0 și rămâne pe podium în liga 2. vezi rezultatele și clasamentul din seria a ii-a!Neguț a deschis scorul în prima repriză din lovitură liberă și tot el l-a majorat după pauză. Popa a închis tabela în minutul 83.

Voința rămâne fără meci pierdut în primele cinci etape disputate în liga 2 de fotbal.

Neguț a adus din nou trei puncte în contul sibienilor în partida jucată sâmbătă dimineață pe Municipal, cu Fc Silvania, prin cele două reușite ale sale.

Sibienii au acum 11 puncte în clasament, cu patru mai puțin decât liderul Petrolul Ploiești.

VOINȚA – Silvania 3-0 (1-0)

Au marcat: Neguț (11, 58), Popa (81)

Arbitru: Tarcea Sorin (Timişoara)***; Danşa Ciprian Florin (Oradea)***, Gheorghioiu Bogdan (Timișoara)***

CSU VOINŢA Sibiu:

91. Lazar – 6. Forika, 23. C. Apostol, 3. N. Grigore – 22. Cl. Bunea, 5. Beza, 8. Măjer, 20. I. Olteanu – 17. Tătar, 10. R. Neguţ, 7. I. Popa.

Antrenor Alexandru Pelici.

FC SILVANIA:

65. B. Miron – 19. Seb. Ianc, 23. Crişan, 3. D. Mureşan, 32. N. Ghiţă – 21. Svarczkopf, 25. Huzuneanu, 5. D. Munteanu, 10. Petcuţ (cpt.) – 11. Ad. Hadăr, 17. Andor.

Jucătorul meciului: Neguț – 3

voința a bătut silvania cu 3-0 și rămâne pe podium în liga 2. vezi rezultatele și clasamentul din seria a ii-a!

Iată rezultatele complete din seria a II-a:

FC Bihor Oradea – ACS MU Politehnica Iaşi / FINAL 2-1
►min 89: 2-1. Con a şutat senzaţional de la distanţă, iar portarul Fildan n-a avut replică; meciul e relansat

►min 81: 2-0. Bârză a primit o minge la centrul terenului, a trecut de cinci adversari, apoi a înscris cu un şut din cădere din interiorul careului

►min 58: Morar (FC Bihor) a fost eliminat

►min 6: 1-0. Florean sprintează pe flancu drept, centrează în careul mic, iar Markus reia cu latul în plasă

ACU Arad – Minerul Lupeni / FINAL 1-0
►min 90+4: 1-0. Juniorul Dragoş a reluat cu capul în plasă o minge venită din corner de la Gligor

Voinţa Sibiu – FC Silvania Şimleu Silvaniei / FINAL 3-0

►min 81: 3-0. Iulian Popa a aruncat zarurile cu un şut de efect care l-a păcălit pe portarul echipei sălăjene

►min 58: 2-0. Un-doi Bunea – Popa, primul a centrat în faţa porţii, iar Neguţ, nemarcat la doi metri de poarta şimleuană, a îndeplinit o simplă formalitate

►min 11: 1-0. Neguţ a înscris cu un şut plasat din lovitură liberă de la marginea suprafeţei de pedeapsă, fructificând prima acţiune mai periculoasă a sibienilor

Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia / FINAL 0-0

Petrolul Ploieşti – FC Argeş Piteşti / FINAL 5-0
►min 70: 5-0. Pompiliu Stoica şutează cu un şut plasat de pe stânga. În timpul acestei faze, oaspeţii erau în 8 jucători de câmp, Boboacă primind îngrijiri pe marginea terenului

►min 64: 4-0. Cr. Vlad îi aşează o minge lui Ene, care împinge în poartă din 3 metri

►min 50: Cârstoiu (FC Argeş) a fost eliminat

►min 48: 3-0. Enescu i-a pasat în adâncime lui Budescu, care l-a executat cu sânge rece pe portarul argeşean

►min 19: centrare Budescu, cap Stan, respinge portarul până la Enescu şi acesta înscrie din 6 metri

►min 7: 1-0. Opriţa centrează şi Benga şutează din voleu de la 14 metri imparabil

Mureşul Deva – ALRO Slatina / FINAL 1-1
►min 90: Golgot (Deva) ratează un penalty

►min 66: 1-1. Bogman, introdus inspirat la pauză de antrenorul Gheorghe Barbu, a punctat cu un şut plasat din careu

►min 37: 0-1. Precup a executat o lovitură de colţ, iar Anghelina a reluat cu capul în plasă

CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea / FINAL 1-0
min 58: 1-0. Ayza primeşte o centrare de pe partea dreapta şi trimite cu capul în poartă din şapte metri.