unirea urziceni - zenit petersburg 0-0. calificarea se joacă în rusiaUnirea a fost dominată clar de gruparea din Rusia, asta și în condițiile în care ialomițenii au evoluat mai bine de jumătate de partidă în 10 oameni după ce PĂdurețu a fost eliminat în minutul 35.

Antrenorul oaspeților a lăudat prestaţia Unirii Urziceni la finalul partidei încheiate la egalitate cu echipa sa, 0-0.

„Un rezultat bun, am întîlnit o echipă care a luptat foarte mult, dar apoi cu avantajul de un om în plus mai bine de o repriză puteam obţine mai mult, dar adversarii s-au apărat foarte bine, mai ales în careul lor de 16 metri.

Sînt o echipă experimentată, ştiu foarte bine jocul, au reuşit să facă în aşa fel încît să nu se vadă că jucau în inferioritate. Vom încerca să mergem mai departe, aşa cum jucăm mereu, la victorie. Ne-am precipitat în anumite situaţii, d-asta nu am reuşit să cîştigăm acum”, a spus Spaletti la finalul partidei.

Unirea – Zenit 0-0

Unirea Urziceni:

Arlauskis – V. Bordeanu, Maftei, Galamaz, P. Marin – Marinescu, L. Paraschiv, Pădureţu, S. Frunză – Neaga – Bilaşco

Zenit:

Malafeev – Anyokov, Lombaerts, Meira, Hubocan – Denisov – Zyryanov, Danny, Bystrov, Shirokov – Kerzahov

AICI s-a putut vedea transmisia live a partidei! Tot aici o puteți vedea și în retur