voința a remizat cu seso câmpia turzii. vezi aici înregistrarea meciului!Sibienii au condus până pe final de meci, dar oaspeții au egalat cu un gol superb al lui Sancira. Gaz 2 a făcut egal la Reghin.

Meciul derbi al seriei a 6-a a ligii a 3-a de fotbal, s-a încheiat cu o remiză în avantajul celor de la CS Voința Sibiu. Echipa lui Marius Baciu a deschis scorul în minutul 19 prin reușita lui Szabo, atacantul sibian reluând în plasă din 4 metri. Oaspeții au egala cu 10 minute înainte de finele meciului, prin Sancira, acesta executând perfect o lovitură liberă de la 20 de metri. Gaz Metan 2 a făcut 1-1 la Reghin. Cisnădia a stat.

VEZI AICI SÂMBĂTĂ DE LA ORA 11.00 VIDEO-ÎNREGISTRAREA MECIULUI DINTRE VOINȚA ȘI SESO!

FC Zalău – Luceafărul 2-3
G. Gorga (7), Cozma (70)/ Lupaşcu (36, 90+7), Paina (53)
Od. Secuiesc – CS Zlatna 3-1
Şimon (17), Csiki (57), Gergely (57)/ V. Mureşan (6)
Voinţa Sibiu – Seso 1-1