csu rămăne la pământ. sibiul a pierdut și la târgu mureș cu 88-79Universitarii au jucat bine în primul și sl treilea sfert, dar au clacat decisiv în ultimul. Sibiul joacă sâmbătă cu Brașovul. Brown a fost cel mai bun jucător la Tg. Mureș.

CSU Sibiu a părăsit cu capul plecat partida de miercuri seară de la Tg Mureș. Sibienii au început bine meciul și au condus cu 26-25 după primele 10 minute. Mureșul a cîștigat sfertul doi cu 20-13, dar CSU s-a impus în următorul cu 28-19. Gazdele au făcut legea în ultimele 10 minute pe care și le-au adjudecat cu 24-12 și implicit și partida cu 88-79. Sibiul joacă sâmbătă cu Cuadriopol Brașov, în Sala Transilvania.